مت سی ان سی، MAT CNC

مت سی ان سی، MAT CNC
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

برشکاری آلومینیوم سبب برش به شکل صحیح و دقیق انجام می شود؛ در نتیجه استفاده از برش لیزر فلزات، هیچگونه فرو رفتگی در برش لیزر ورق آلومینیوم ایجاد نمی کند و اصطلاحا ورقه ی آلومینیوم دچار خراش هایی بر اثر برش نخواهد شد. برش لیزر آلومینیومی که با دستگاه لیزر صورت میگیرد سبب می شود تا هیچگونه فرو رفتگی در ورقه ی آلومینیومی ایجاد نشود؛ اصطلاحا ورقه ی آلومینیومی دچار خراش هایی بر اثر برش نمی شود. لیزرها می توانند انواع مختلفی از مواد را برش داده و حکاکی کنند، حتی مواد غیر فلزی را که معمولاً نمی توان با فرآیندهای شعله یا پلاسما برش داد. زیرا کیفیت برش تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد و هیچ فرو رفتگی و یا نقصی بر روی ورق آلومینیوم ایجاد نمی گردد. لیزر متحرک با حفظ دقت می تواند عملیات برش سریع را انجام دهد و روی ورق فلز نازک بسیار موثر است.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

با توجه به قیمت بالای مس، از آنجا که بدون محدودیت می توانید چیدمان قطعات را با کمترین ضایعات روی میز دستگاه قرار دهید، برش لیزر مس دارای توجیه اقتصادی بالایی برای تولید قطعات مورد نیاز است. این کنترل های رایانه ای سطح بالایی از دقت و افزایش سرعت برش را امکان پذیر می کند. درجه ای که منحنی های نور در اطراف سطوح به عنوان انکسار (diffraction) شناخته می شود و اکثر لیزرها دارای سرعت انکسار کم هستند تا سطوح بالاتر شدت نور را در فواصل طولانی تر امکان پذیر کنند. سازمان های دیگر به صورت مستقیم اجناس خود را می فروشند، چون دستگاه لیزر ساده سازی شده در طی سال ها می تواند به عنوان یک دستگاه لیزر برجسته در نظر گرفته می شود. برخلاف بسیاری از فرایندهای برش مکانیکی، دستگاه برش لیزری می تواند اندازه سوراخ هایی به مراتب کوچکتر از ضخامت فولاد، گاهی اوقات به اندازه یک پنجم اندازه قطعه کار تولید کند. ​This data was gener ated ​with GSA Content Gene rator ᠎DEMO!

به دلیل مقاومت برش، لیزر CO2 قادر است صفحات فولادی بزرگ تا ضخامت 25 میلی متر را شکل دهد و همچنین مواد نازک را با قدرت کمتری برش یا حک کند. به عنوان مثال، برش های لیزری با مواد تماس مستقیم ندارند و به منابع انرژی با قدرت بالا اعتماد می کنند و تحمل برش اجسام و بافت های سخت تری دارند و به طور کلی برای به حداکثر رساندن دقت بهترین انتخاب هستند. سرعت بسیار پایین برش باعث ایجاد ترک در مواد آلومینیومی می شود که بر کیفیت برش تأثیر می گذارد ، بنابراین کنترل فرآیند مورد نیاز است. مقرون به صرفه بودن و خواص مکانیکی عالی به فولاد کم کربن اجازه می دهد تا در طیف وسیعی از صنایع برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر از ورقه های فولادی به عنوان یکی از گزینه های پرکاربرد در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همین موضوع موجوب شد تا افراد بسیاری به دنبال مناسب ترین روش جهت برش دقیق این فلز ارزشمند باشند. به عنوان یک قانون کلی، افزودن عناصر آلیاژی میزان بازتابکنندگی آلومینیوم را کاهش میدهد. دستگاه لیزر دی اکسید کربن جایگزین قدرتمندتری برای مدل Nd: YAG است و برای تمرکز نور به جای کریستال از یک محیط گازی استفاده می کند.

برش لیزر آلومینیوم

کمترین میزان کرف (Kerf) یا باربرداری هنگام برش آلومینیوم با استفاده از دستگاه برش لیزری فایبر، امکان برش المان های ریز و با ظرافت بالا ایجاد می شود. بنابراین کیفیت و تمیزی با استفاده از برش لیزر ایجاد خواهد شد و عدم وجود لبه های اضافی در قسمت های برش خورده بسیار مهم است که با استفاده از برش های مکانیکی نمیتوانیم برش های بسیار منظم و با کیفیت داشته باشیم. برخلاف فولاد درجه یک یا کربن، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ فلزات انعکاس دهنده نور و رسانای گرما هستند، بنابراین ساخت آن ها با استفاده از فرآیند دستگاه برش لیزر دشوار است. شرکت پارسیان در راستای ارتقای سطح صنعت و ارائه خدمات گسترده و جامعی در زمینه تولید و عرضه قطعات و ماشین آلات صنعتی در یک دهه خدمات شایانی به انجام رسانده است. به دلیل اینکه اگر بخواهند برش لیزرآلومینیوم را با دقت انجام دهند باید از گاز نیتروژن استفاده کنند تا برش با دقت بالا و قابل قبولی ارائه گردد. مرکز برش لیزر نیک با توجه به سابقه ی چندین ساله خود و مهارت و تخصصی که در این زمینه دارد ، می تواند بهترین خدمات برش لیزر آلومینیوم و سایر فلزات را به شما ارائه کند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.