مطالعه مبدل حرارتی صفحه ای بریز یا لحیمی (BPHE) محصولات جذاب دیبا پرتال (6)

مطالعه مبدل حرارتی صفحه ای بریز یا لحیمی (BPHE) محصولات جذاب – دیبا پرتال
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای بریز, انواع پلیت بریز, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس, مبدل جوشی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس, قیمت مبدل حرارتی دانفوس, خرید مبدل حرارتی دانفوس, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

با توجه به خاصیت رسوب گذاری آب در کلیه فرآیندهای تبادل حرارت که منجر به انباشت رسوب (املاح کلسیم و منیزیم و روی) روی سطوح تبادل حرارتی انواع مبدل های حرارتی پوسته و لوله و خصوصاً مبدل های حرارتی صفحه ای می گردد و تاثیر منفی این رسوبات در کاهش شدید تبادل حرارت، لازم است جهت حفظ کارایی انواع مبدل حرارتی، در مسیر آب ورودی آنها حتما از سختی گیر یا رسوب زدا استفاده نمائیم. 1. لوله ها وظیفه تبادل حرارت را در مبدل حرارتی پوسته و لوله به عهده دارند، به گونه ای که در دو طرف جداره لوله در تماس با سیالات با دماهای متفاوت قرار دارند. مبدل های ClipLine و FrontLine بهترین مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع لبنیات، غذا، نوشیدنی و سایر برنامه های بهداشتی هستند زمانی که رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکاری آسان مد نظر باشد. شما می توانید در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، انواع مبدل های حرارتی صفحه ای و پوسته لوله ای را با بهترین قیمت، انتخاب و مورد بررسی قرار دهید.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

به طوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت های سایت دماتجهیز می باشند. عدم نیاز به واشرهای آببند و سازه نگهدارنده منجر گردیده است تا چیزی نزدیک به 95% متریال استفاده شده در این نوع مبدل سطح حرارتی مفید را تشکیل دهد. آرایش های مختلف جریان در سمت پوسته و لوله، بسته به ظرفیت گرمایی، افت فشار، سطح فشار، تشکیل رسوب، شیوه های ساخت و هزینه بری، کنترل خوردگی و مسائل تمیزکاری استفاده می شوند. در مبدل های حرارتی پوسته و لوله با صفحه لوله های ثابت (Fixed tube sheet)، پوسته به صفحه لوله جوش داده شده است و هیچ گونه دسترسی به خارج از دسته لوله، برای تمیز کاری وجود ندارد. مبدل های حرارتی لوله ای حلزونی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شده اند که ابتدا و انتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل می شود و محفظه ای اطراف آن را می پوشاند. این مبدل ها از پرکاربردترین نوع مبدل های حرارتی می باشند و از دو قسمت اصلی پوسته و لوله های باریک با مقطع دایره تشکیل شده اند.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

᠎Th᠎is content has  been  do ne wi᠎th the  help of G᠎SA Con​tent Generat᠎or DE​MO.

مبدل های حرارتی عمدتا دارای انواع مختلفی مانند مبدل های حرارتی پوسته لوله ، مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی و کسکیتی می باشند. در این مبدل ها معمولا لبه هایی نصب می شوند تا با ایجاد تلاطم و ایجاد مؤلفه سرعت عرضی در جریان، ضریب جا به جایی سیال در قسمت پوسته افزایش یابد که به این لبه ها یا دیوارک ها بافل (Baffle) می گویند. در این مبدل ها تعداد زوجی از گذرهای لوله به کار می رود ولی محدودیتی از نظر انبساط گرمایی وجود ندارد. 4. مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای آرایش های مختلف از نظر جریان سیال در سمت پوسته و سمت لوله می باشند و براساس سطح انتقال حرارت، فشار کار، افت فشارکویل، شیوه های ساخت ، کنترل خوردگی و مسائل تمیز کاری، مورد انتخاب و استفاده قرار می گیرند. مبدل حرارتی صفحهای اساساً با توجه به سادگی نت و با توجه به نیازهای صنایع غذائی در دهه ۱۹۳۰ ابداع شد و طراحی بهینه آن در دهه ۱۹۶۰ با تکامل موثرتر هندسه صفحات، مونتاژ اجزا و مواد بهینه تر برای ساخت واشرهای مورد استفاده در این نوع مبدلها کارآمدتر از گذشته مورد بازبینی قرار گرفت و موارد استفاده از آنها به تمامی صنایع راه پیدا کرد و توانسته است از رقیب خود (مبدلهای لولهای) پیشی بگیرد.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس کوچک : مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس دارای ابعاد بسیار کوچک در حدود ۰/۲ کوچکتر انواع دیگر می باشند این مزیت در پروژه هایی که محدودیت فضا دارند، خود را بیشتر نشان می دهند در ضمن استفاده از این مبدل ها باعث کاهش ابعاد موتورخانه می گردد. از آنجایی که مسیرهای جریان نسبتا کوچک هستند، جریانهای گردابی باعث افزایش ضریب انتقال حرارت، افت فشار شدید و برش موضعی زیاد که باعث کاهش رسوبگذاری است، میشوند. مبدل های حرارتی با سطوح پره دار ، دارای پره ها و یا ضمائمی در سطح اصلی ( لوله ای یا صفحه ای ) انتقال گرما به منظور افزایش این سطح می باشند. مبدل های حرارتی پوسته و لوله با دسته لوله U شکل دارای کم هزینه ترین ساختار است. اهداف اصلی طراحی در این مبدل ها ، در نظر گرفتن انبساط حرارتی پوسته و لوله ها ، تمیز کردن آسان مجموعه و در صورت با اهمیت نبودن سایر جنبه ها، کم هزینه ترین روش ساخت و تولید آنهاست. مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای بر حسب تعداد پاس های پوسته و لوله این مبدل ها خود دارای انواع مختلفی می باشند و ساده ترین آنها، دارای یک پاس پوسته و یک پاس لوله است که در شکل زیر نشان داده شده است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.