به طرف آمریکایی اعلام کرده‌ایم از خطوط قرمز خود عبور نخواهیم کرد

[ad_1]

وی گفت: «بیش از هر زمان دیگری به دستیابی به توافق و انعقاد آن در وین نزدیک شده ایم.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبدالبان شامگاه چهارشنبه پس از دیدار و رایزنی با فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه در دمشق در جمع خبرنگاران، گفت: مذاکرات بسیار خوب و مهمی با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، فیصل المقداد انجام شد. وزیر امور خارجه و «علی مملوک» رئیس اداره امنیت ملی جمهوری عربی سوریه در دمشق و در این دیدارها آخرین تحولات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادیم.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به روابط اخیر سوریه و امارات و تبادلات مقامات دو کشور گفت: از اینکه برخی از کشورهای عربی با رویکردی جدید در تلاش برای عادی سازی روابط با سوریه هستند استقبال و استقبال می کنیم. “

وی با بیان اینکه در دیدارهای امروز درباره برخی موضوعات منطقه از جمله وضعیت یمن نیز بحث و رایزنی کردیم، گفت: از رفع محاصره انسانی و برقراری آتش بس و برگزاری مذاکرات یمنی و یمنی استقبال می کنیم. ” “

امیر عبداللهیان همچنین با اشاره به وضعیت افغانستان گفت: چین در هفته آینده میزبان سومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان خواهد بود.

وی تاکید کرد: همانطور که قبلا به صراحت اعلام کرده ایم، از تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت می کنیم.

امیرعبداللهیان همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود در جمع خبرنگاران به مذاکرات وین برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: در دیدارهای امروز آخرین وضعیت مذاکرات وین برای رفع تحریم ها را بررسی کردیم. ما معتقدیم که امروز بیش از هر زمان دیگری به توافق و انعقاد توافق در وین نزدیک شده ایم. ما پیشنهادات نهایی خود را از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق نهایی به ایالات متحده ارائه کرده ایم.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: ما مستقیما به طرف آمریکایی اعلام کردیم که از خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم. اگر طرف آمریکایی واقع بین باشد، آمادگی داریم در آینده نزدیک با حضور وزرای خارجه و اعضای کمیسیون مشترک در وین، توافق را نهایی کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص روابط ایران و سوریه گفت: در رابطه با روابط دوجانبه، همکاری های تجاری و اقتصادی گسترده ایران و سوریه را مورد تاکید قرار دادیم و بر تمایل ایران برای توسعه بیشتر روابط تاکید کردیم.

وی افزود: توسعه گردشگری ایران و سوریه یکی از موارد مورد توافق دو طرف در رایزنی های امروز بود. ما مشتاقانه منتظر دیدار روسای جمهور دو کشور در آینده نزدیک هستیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.