مقایسه کندانسور Cu Al و Micro Channel ویراتک (2)

مقایسه کندانسور Cu-Al و Micro Channel – ویراتک
کندانسور

انواع کندانسور آبی چیست؟ نحوه عملکرد انواع کندانسور چیست؟ هرنوع کندانسور نیز شامل مدلهای گوناگونی شده که در نحوه خنک سازی باهم تفاوتهای دارند. انواع کندانسور بنابر نحوه عملکرد دارای دلتاتی متفاوت بین 3 الی 5 درجه هستند. همچنین هر دو نوع کندانسور بنابر مدل سیستم خنک کننده مناسب قدرتهای 3/1 تا 4/1 hp میباشد. فن کندانسور و فن اواپراتور دو فن سردخانه ای هستند که در سیستم های تهویه مطبوع کاربرد دارند. همچنین کندانسینگها مناسب تاسیسات پالایشگاهی، تهویه مطبوع ساختمانی نیز میباشند. معمولاً در این مرحله به علت اتفاق رخ داده، کمی گرما نیز تولید میشود. سپس سطح تبادل گرما را مقدار قابل توجهای افزایش میدهد. 1-سطح و زمان تماس آب و هوا 2- سرعت هواي عبوري از برج 3- جهت جريان هوانسبت به سطح تماس آب ( همسو و غير هم سو ). سطح تمامي آب با هواي شامل : 1- سطح آب در تشتك برج 2- كليه سطوح خيس شده در برج 3- سطح كل قطرات آب پاشيده شده در برج مي باشد . با پایین فرض کردن دمای کندانسور، سطح حرارتی کویل کندانسور بزرگ می شود که به معنی افزایش اندازه هندسی مبدل هوائی است و به طبع آن، قیمت کندانسور نیز افزایش می یابد. در واقع این یونیت همان چیلر تراکمی است که با نام یونیت کندانسینگ نیز شناخته می شود.

و انواع آن آشنا می شویم.

این دمای سرد به طور کلی به سمت اواپراتور یا همان یونیت داخل واحد هدایت می شوند. آرایش معمول کندانسور یونیتها به این صورت است که بخش مبدل حرارتی در اطراف یونیت پیچیده شده است و کمپرسور در میان آن قرار دارد. مجموع این عملکرد درون انواع کندانسینگ صورت میگیرد. فاکتور انتخابی انواع کندانسور چیست؟ نقش انواع کندانسور در سیکل تبرید چیست؟ در این مقاله بیشتر با فن سردخانه و فن کندانسور و انواع آن آشنا می شویم. کندانسورها از اندازه نسبتا کوچک قابل بلند کردن با دست تا واحدهای بسیار بزرگ صنعتی که در فرآیندهای صنعتی به کار میروند، تغییر میکنند. امروزه کندانسورها بدلیل راندمان کاری بسیار بالا پرکاربردترین دستگاههای برودت زا (سرمایشی) بشمار میآیند. کندانسینگ میله و لوله یک مارپیچ مسی یا فولادی داشته که روی آن تعداد زیادی میله جهت بالا بردن مقدار انتقال حرارت کندانسور جوش کاری شده است. در این کار حرارت نهان ماده گرفته میشود و به سیال خنککن کندانسور داده میشود.

با این حال ، بیشتر گرما از مبرد به آب انتقال می یابد. ابتدا مبرد از شیر انبساط گذر میکند سپس داخل اواپراتور همراه جذب گرما تبخیر میگردد. تا حرارت جذب شده به بیرون دفع شود و بتواند دوباره وارد شیر انبساط گردد. توجه گردد تمام کندانسینگها توانایی جذب حرارت ندارند، فقط باعث کاهش دمای مایعات داخل لوله کویل میشوند. توجه شود دمای میعان رابطه مستقیم با فشار گاز دارد. با توجه به این که کار تراکمی به ازای واحد ظرفیت تبرید به نسبت تراکم بستگی دارد. از آن جایی که این نوع کندانسور ظرفیت کمی دارد، در جاهای کوچک تر مانند یخچالهای خانگی مورد استفاده می باشد. یکی از انواع کندانسر، کندانسر تبخیری است که به صورت واحدهای تکی برای ظرفیت های تا 100 تن سردسازی ساخته می شود و اگر ظرفیت بالاتری مورد نیاز باشد از چند واحد استفاده می شود. بیشتر کندانسور های مورد استفاده در صنعت از نوع مبدل های پوسته – لوله یا کولرهای هوایی هستند. جریان هوایی که در کندانسور ایجاد می شود هم می تواند به صورت طبیعی و هم توسط فن یا دمنده اجرا شود. کندانسور هوایی جریان اجباری دارای یک یا چند پروانه بمنظور گردش در آوردن هوا میباشد. This post h​as be​en g​enerated  with t he  he lp  of  GS A  Co ntent  Ge ne ra​tor  DE MO​.

بمنظور حل این معضل باید آنرا با مواد مناسب شستشو داد تا مکانیزم چگالنده مختل نشود. این کندانسورها را می توان به صورت مکانیکی با برس رسوب گیری کرد. کندانسورها بعلت دارا بودن استحکام بالا طراحی ساده کمتر دچار خرابی میشوند. بعنوان مثال برای کمپرسورهای 1/5 الی 1/8 HP طراحی کندانسور ایستاده کاربرد دارد. همچنین قابلیت نصب درون چیلرهای تراکمی، داکت اسپلیتها، کولرهای گازی دارد. این عملیات سبب می شود رفته رفته در طول لوله ها از حالت مایع به حالت گازی تغییر فاز صورت بگیرد. وقتی بخار در یک محفظه بسته بخار میشود، فاز بخار ماده کاری به فاز مایع تبدیل میشود و در نتیجه حجم خاص آن به بیش از هزار بار کاهش مییابد. فلذا بعد عبور از کمپرسور فشار مبرد افزایش مییابد سپس در دمای بالا مایع میشود. در قسمت انتهاي لوله هاي بالا (ناحيه ميعان)هم جريان بخارات غير قابل كندانس از وسط لوله ها به سمت بالا جريان پيدا كرده و از نازل كلگي بالاي كندانسور خارج مي شود. استفاده از محلولهای سفید کننده به دلیل خاصیت خورنده بالا باید جلوگیری کرد. فن (fan) موتوری در داخل واحد کندانسور نزدیک بالای آن قرار دارد که به وسیله توری پوشیده شده است تا از ورود تصادفی اشیا به داخل فن جلوگیری کند. Content has  been g᠎enerated by GSA Content Ge ne ra​tor DE MO.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت فن کندانسور سردخانه لطفا از سایت ما دیدن کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.