تمام بخش‌های حاکمیت باید برای تحقق شعار سال تلاش کنند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه همه دستگاه های دولتی و حتی بخش خصوصی و مردم پیام رهبری هستند، گفت: هر نهادی در حوزه فعالیت خود باید برای تحقق شعار امسال تلاش کند.

جواد آرین منش در گفت وگو با ایسنا، درباره شعار امسال گفت: رهبر معظم انقلاب با توجه به وجود مشکلات عدیده اقتصادی و برای رسیدن به استقلال در عرصه اقتصاد، بارها بر حل مشکلات اقتصادی، اشتغال تاکید دارند. و تولید.” برای خروج از وابستگی اقتصادی، استفاده از ثروت ملی و خنثی کردن توطئه های دشمن، رهبری را راه نجات در جهاد مستمر اقتصادی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی می دانند و بر جهش تولید، رونق تولید و ارتقای تولید داخلی تاکید می کنند. استفاده از توان علمی کشور

وی با اشاره به اینکه بیشتر شعارهای دهه گذشته در خصوص مسائل اقتصادی بوده است، افزود: همه اینها بیانگر جهت گیری رهبری در حوزه اقتصاد و لزوم تحقق توسعه متوازن است. من معتقدم توسعه کشور تاکنون متوازن و همه جانبه نبوده است و در برخی از زمینه ها مانند علوم هسته ای، صنایع نظامی و بهداشت گام های بلندی برداشته ایم و برخی از ما جزو کشورهای پیشرو در جهان هستیم، اما در برخی از حوزه‌های دیگر، مانند ما عقب ماندگی جدی در کشاورزی دانش‌بر و امنیت غذایی داریم. در حال حاضر ما وابسته به عرضه و تحویل برخی از محصولات غذایی مانند ذرت و گندم هستیم که در کشوری پر از ظرفیت های متنوع قابل قبول نیست.

این سیاستمدار اصولگرا تصریح کرد: دلیل تاکید رهبری در سال جاری بر تولید افراد آگاه با استفاده از ظرفیت های نخبگانی کشور مواردی از قبیل افزایش بهره وری نیروی کار، ارتقای کیفیت محصول، تضمین رقابت پذیری تولیدات داخلی و تامین نیازهای مردم است. کشور. و به ویژه دستیابی به اشتغال پایدار.»

آرین منش با بیان اینکه همه بخشهای دولتی و حتی بخش خصوصی و مردم پیام رهبری هستند، گفت: هر نهادی در حوزه فعالیت خود باید برای تحقق شعار امسال تلاش کند. به عنوان مثال، وظیفه مجلس بررسی قوانین موجود و پرکردن خلأهای موجود و نظارت بر اجرای قوانین حمایتی مصوب به منظور بسترسازی مناسب برای تولید دانش است.

وی با بیان اینکه مخاطب دیگر پیام رهبری دانشگاه است، افزود: دانشگاه ها باید ارتباط خود را با صنعت، تولید و کشاورزی تقویت کنند تا دانشگاه مسیر خود را جدا از صنعت نبیند. دانشگاه ها باید اتاق فکر تولید دانش باشند. علاوه بر این، رسانه ها پیام رهبری را مورد توجه قرار داده اند و باید در جهت افزایش آگاهی، تأمل در دستاوردها و تشویق کارآفرینان گام بردارند.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه دولت مخاطب ویژه پیام رهبری است، گفت: دولت باید در راستای تحقق اهداف رهبری و پایان سال در تقویت تولید دانش بنیان برنامه ریزی، کنترل، حمایت و هدایت کند. با دستاوردهای خوبی در این زمینه.

آرین منش با اشاره به مهاجرت روزافزون نخبگان از کشور گفت: ماندگاری نخبگان در کشور در گرو استفاده از دانش آنهاست. اگر امکانات و معیشت لازم را برای نخبگان فراهم کنیم، دلیلی برای خروج از کشور نمی بینند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.