شرکت مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند (3)

شرکت مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند
بال ولو

در صورت نصب صحیح ، شیر هنگام موازی بودن دسته با لوله باز خواهد شد و هنگامی که دسته عمود بر لوله است ، بسته می شود. از مزایای مهم این نوع ولو ها، قابلیت عملکرد در نسبت یک به چهارم بسته بودن و باز بودن مجرای توپی، یکپارچه بودن قطعات و عدم نیاز به روانکاری، باز و بست سریع، وزن کم، ساختمان فشرده، نصب و بهره برداری آسان، تغییر سریع جهت جریان، گشتاور پایین مورد نیاز برای باز و بسته کردن و در نهایت، قیمت پایین تر نسبت به سایر شیرها می باشد. بدلیل اینکه شیرهای توپی به سرعت قطع و وصل می شوند، این قطع و وصل سریع ممکن است سبب ایجاد فشارهای موجی شود که این فشارها می توانند به مرور به تجهیزات پایین دستی آسیب بزنند. در طراحی این قطعه از چرخش صفر تا نود درجه ای بال استفاده می شود.به طوری که با چرخش سیال(نفت،گاز،بخار) جریان یا مسیر بال را قطع و وصل می کند. در دو طرف توپی قرار دارند که توسط فنرهایی که در پشت این سیت رینگها هستند به بال فشرده میشوند. در ادامه مقاله بال ولو چیست دسته بندی های متنوع شیر های توپی را بر میشمریم.

و سیت ها پوشش متفاوتی داشته باشند.

همچنین بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ دو تکه و سه تکه می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود. برای برطرف کردن این احتمال، آببندهای لبه یا O رینگ خاص که برای چنین شرایط خدماتی مناسب هستند، در دسترس هستند. به طور کلی می توان گفت که بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و به دلیل عملکرد مطمئن می توانید نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید. بال ولو اربیت معمولاً دارای سایزهای بزرگ بوده و نیازمند اپراتورهای برق میباشد، که نسبت به اپراتورهای یک چهارم شیرآلات توپی ارزانتر است. کاربید کروم که توسط فرآیند HVOF اعمال می شود (اسپری حرارتی) و دارای چسب کروم نیکل کمتری است. به عنوان مثال ممکن از قسمت های داخلی ولو اکسید کروم شود ولی بال ولو و سیت ها پوشش متفاوتی داشته باشند. کروم سخت به صورت الکترولیتی بر روی بال ولو اعمال می شود. در شیرهای V-Port شکل گوی و شکل سیت به صورت V شکل می باشد.

مسیر اول با کاهش در سطح مقطع همراه است و حفره روی گوی کوچک تر از ورودی و خروجی شیر می باشد. همچنین در این مدل شیر، برای باز و بسته کردن شیر گشتاور کمتری نیاز است که در زمانی که بر روی شیر اکچویتور (Actuator) نصب شود باعث کاهش سایز اکچویتور و همچنین کاهش هزینه خرید می گردد. طی پژوهش های متخصصان تکنوپایپ، در سالهای اخیر طراحی های متفاوتی برای شیر های توپی صورت گرفته است که باعث تنوع این شیرها در صنعت شده است. این شیر کروی به صورت کنترل ولو یا شیر خودکار در خطوط لوله نصب شده و استفاده می شود. این نوع از دندها به ولوها اجازه میدهد که از دسته کوچکتری استفاده کنند ولی نیروی حاصله از انها به اندازه یک ولو بزرگ میباشد. به منظور اجرای اتصالات جوشی، انتهای ولو ماشینکاری میشود تا بتوان آن را به راحتی درون لوله قرار داد. در این نوع ولو، معمولا از یک دیسک به عنوان المان مسدود کننده در مسیر مستقیم جریان استفاده میشود. شیر توپی یا بال ولو یا شیر گازی یک مدل از انواع شیر می باشد که با گردش 90 درجه یا ربع گردش که در جهت مستقیم حرکت سیال است. ​C᠎on te nt was creat​ed ​wi th the help ​of GSA C ontent Generat᠎or Dem᠎oversion !

بال ولو یا شیر توپی جز کنترل کنندگان مسیر مبرد ( گاز فریون) می باشد . در عوض ، از این نوع پوشش در محیط های فرسایشی یا خورنده مانند بال ولو در پالایشگاه های گاز یا کارخانه های شیمیایی استفاده می شود. شایان ذکر است این فشار در سایز بزرگ قابل تحمل نیست و بدین منظور از مدل دیگری استفاده می شود. چون تناسب قدرت به سود مجاهدین نیست و مقابله به مثل مجاهدین به یك فاجعه میانجامد اما رجوی با حساب قدرتهایی كه او را حمایت میکردند بر این تصور بود كه میتواند در این بازی پیروز شود. به عنوان مثال اگر هدف ما تنظیم جریان باشد در کل شیر توپی شیر خیلی مناسبی برای این کار نیست و بهتر است از شیرهای دیگر مانند شیر پروانه­ای بهره گرفت. عدم وجود اتصالات روزهای در این شیر به معنای کوچکترین اندازه بدنه و کمترین میزان نشتی در بین این سه نوع است. این نوع از دنده ها به شیر اجازه می دهند که از دستـه کوچکتری استفاده کنند ولی نیروی حاصل از آنها به اندازه یک شیر بزرگ می باشد. مکانیزم قطع و وصل شیر های توپی به این صورت است که با چرخش ساقه متصل به دیسک کروی حفره دار، حفره دیسک در محور عمود بر مسیر عبور جریان سیال جا بجا شده و عمل باز و بست حاصل می شود.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.