جوشکاری آرگون چیست (2)

جوشکاری آرگون چیست
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

خوب، آن ارزان تر و همچنین سبک تر است به استثنای اینکه شما در موقعیت تولید هستید که در آن شما بدون وقفه با جوش های طولانی کار می کنید، مشعل هوا خنک برای این محصول کاملا مناسب است بیشتر جوشکاران تیگ یک سوئیچ AC / DC خواهند داشت. در جدول زیر مزیت ها و عیوب جوشکاری تیگ با الکترود تنگستن را می بینید. درست است که عمده کاربرد دستگاه جوش co2 در صنایع میباشد اما از این دستگاه در برخی از کارگاه ها و همچنین آهنگری ها برای تولید برخی تجهیزات و وسایل نیز استفاده میشود. دستگاه جوش co2 نیازی به الکترود ندارد و توسط سیم جوش تغذیه میشود که همین موضوع میتواند روند جوشکاری را تا حد بسیار زیادی تسریع کند. دستگاه جوشکاری CO2 نیازی به الکترود ندارد و توسط سیم جوش تغذیه میشود که همین موضوع میتواند روند جوشکاری را تا حد بسیار زیادی تسریع کند. فرایند خاص به فرایندی اطلاق میشود که کیفیت و نتیجه آن وابستگی بسیاری به مهارت اپراتور آن داشته و جهت اجرای آن به دستورالعملهای تایید شده نیاز باشد. در زمان خرید می توانید از تجهیزات اتومات استفاده کنید ، مثلا تورچ هایی وجود دارد که با فشار دادن شاسی تورچ اقدام به حرکت سیم جوش برای انجام جوشکاری می نماید.

جوشکاری آرگون

فقط گازهای خنثی در چنین عملیات هایی مورد استفاده قرار میگیرند ، به همین دلیل میتوانید هلیوم و آرگون را انتخاب نمایید. مدل معروف و پرمصرف به دلیل تقلید نمونه تولید گردیده در سایر تورچ ، مدل شعله پوش مکسی 4000 نسبت به بقیه مدل ها فراوان تر و محبوبتر می باشد. در هنگام انجام عملیات جوشکاری به وسیله دستگاه جوش آرگون، الکترود ها در هنگام فعالیت از بین نمی روند بلکه از آن ها برای ایجاد قوس در تنگستن ها و انجام ظریف کاری استفاده می شود، این عملکرد جوش آرگون برتری آن را نسبت به انواع دیگر جوش ها مانند جوش قوس فلزی که الکترود ها را در هنگام فعالیت از بین می برد، نشان می دهد. در دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک جوشکاری که طول قوس باید همواره ثابت نگه داشته شود، استفاده از جوشکاری co2 بسیار رایج است چرا که یکی از ویژگی های گاز دی اکسید کربن ثابت بودن طول قوس در هنگام جوشکاری است.

جوش کاری آرگون

 This con​tent h as been writt en ​by GSA Content Ge​nerator DEMO!

میزان مهارت افراد جوشکار در هنگام ایجاد اتصالات بسیار مهم میباشد زیرا که مهمترین قسمت تولید حفاظ ایجاد اتصالات صحیح میباشد. در صنعت تولید حفاظ جوش co2 یکی از بهترین روش های اتصال شاخه ها به یکدیگر می باشد زیرا همان طور که گفته شد در هرمتر حفاظ حدودا 200 نقطه اتصال وجود دارد و با استفاده از جوش co2 درصد ضعف در نقاط اتصال بسیار پایین میآید زیرا جوش co2 گل جوش ندارد و این مزیت به جوشکار این امکان را میدهد تا نقطه جوش های دقیق و سالم تری را ایجاد کند و در نتیجه نقاط ضعف جوش به حداقل می رسد. نسل دوم دستگاه جوشکاری رکتیفایر ها هستند ، که با استفاده از یک مدار برق را به DC تبدیل میکنند این دستگاه ها دیگر عیوب ترانسفورماتورها را ندارند ، ولی دو ایراد بزرگ دارند : یعنی گرانقیمت هستند و وزن زیادی دارند . هنگامی که دو شاخه را به یکدیگر اتصال می دهیم از چهار جهت امکان ایجاد نقطه جوش (خال جوش) فراهم می آید و برای ایجاد استحکام در حفاظ حداقل دو نقطه جوش در هر اتصال لازم و ضروری می باشد که در بازار با نام جوش دو طرفه از آن نام برده می شود.

​Th᠎is a rt icle has be en w ri tt en by G SA Con​tent Generator D᠎emover​si on!

الکترودهای زیر کونیوم دار بهترین نوع الکترود برای جوشکاری آلومینیوم و منیزیم هستند.این الکترودها تقریباً مزایای هر دو الکترود قبلی را دارا هستند . با تولید الکترودها این نوع شیوه محافظتی در جوشکاری غیر امن و منتفی اعلام شد. پس از جرقه زدن و ایجاد قوس بین فلز و سیم، به طور مداوم به جلو تغذیه شده تا با فلزی که ذوب خواهد شد جایگزین گردد، سیم پیچانده شده بر روی قرقره یا طبلک، توسط غلطک های جلو برنده به سمت تفنگ جوشکاری رانده می شود. در نهایت پس از اینکه کار جوشکاری تمام شد برای اطمینان همچنان گاز آرگون بر روی جوش زده میشود. در نهایت میتوان گفت که جوشکاری آرگون، یکی از پرطرفدارترین نوع جوشکاری است که در آن از گاز آرگون استفاده میشود. حفاظ با کیفیت تنها با استفاده از مواد اولیه مرغوب حاصل نمیشود بلکه از فاکتورهای حفاظ با کیفیت میتوان به طراحی و نیروی کار متخصص نام برد. شعله پوش تورچ ها معمولا به صورت رزوه ای (پیچی) و غیر رزوه ای (کشویی) طراحی می شوند که در این میان، مدل غیر رزه ای از لحاظ تعویض و همچنین نصب بر روی گردنه بسیار راحت تر می باشد. گاز co2 در زمان شروع جوشکاری و با فشردن دکمه تورچ از داخل گاز پخش کن که خارج شده و شعله پوش از پخش شدن گاز به اطراف جلوگیری می کند.همانند نازل CO2، شعله پوش نیز در سایز ها و اندازه های مختلفی طراحی شده و با کاربردهای متفاوتی ساخته می شود.

اما کمبود نیروی ماهر و متخصص امری کاملا مشهود است ، که یک مشکل واقعی برای صنعت محسوب میشود و هنوز حتی مجموعه های بزرگ نیز از کمبود جوشکارها ، تکنسین ها و مهندسان باتجربه رنج می برند. دستگاه جوش از تجهیزاتی در صنایع محسوب میشود که بدون آن امکان تولید وجود نخواهد داشت. لذا ورود به بازار این صنعت و فراگیری مباحث جوشکاری علی الخصوص جوشکاری CO2 می تواند به عنوان یک قدم آغازین بسیار عالی برای شما محسوب گردد. انبر اتصال به عنوان یکی از تجهیزات جانبی جوش ارگون چه کاربردی دارد؟ جدا از بحث جوش که یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار به کیفیت حفاظ میباشد میتوان به فاکتورهای دیگری مانند مهارت در جوشکاری و نحوه اتصال نیز اشاراتی داشت. متغیرهای تأثیرگذار در فرایند جوشکاری MIG/MAG ۱- جریان جوشکاری (سرعت تغذیه سیم) ۲- ولتاژقوس (طول قوس) ۳- سرعت جوشکاری ۴- ترکیب گاز محافظ و دبی گاز مصرفی ۵- وضعیت اتصال ۶- طول مؤثر الکترود ۷- قطر الکترود ۸- جهت الکترود نسبت به قطعه کار نکته: متغیرهای فوق، به طور کامل مستقل نمی باشند و تغییر هریک از آنها مستلزم تغییر دیگری است تا نتایج دلخواه به دست آید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.