«درخواست فوری» ایران برای توقف درگیری‌ها در اوکراین

[ad_1]


جمهوری اسلامی ایران عمیقاً نگران تشدید اوضاع انسانی در اوکراین و مناطق همسایه است. ایران مواضع اصولی خود را در خصوص لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات مطابق با قوانین بین المللی و لزوم رعایت کامل همه جانبه مجدداً تأیید می کند. طرفین با مفاد منشور ملل متحد، حقوق بین الملل، از جمله حقوق بشردوستانه بین المللی».

به گزارش ایسنا، نماینده ایران در سازمان ملل متحد در ادامه بیانیه توضیحی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر لزوم احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها و تامین امنیت و امنیت همه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی، مجددا تاکید می‌کنیم. فوریت درگیری اخیر و تشدید تنش ها و فراخواندن همه طرف ها برای دفاع از منافع خود از طریق گفتگو.
ما معتقدیم که متن فعلی قطعنامه مجمع عمومی شامل عباراتی است که فراتر از وضعیت انسانی حاکم است و هیچ مکانیسم واقع بینانه ای برای حل و فصل جنبه های بشردوستانه درگیری وجود ندارد.
جمهوری اسلامی ایران تأکید می کند که ماهیت بشردوستانه کمک ها باید همیشه حفظ شود و ارائه کمک های بشردوستانه باید صرفاً بر اساس اصول بشردوستانه و بی طرفی باشد. ما همچنین خواستار تسهیل فوری جابجایی ایمن و داوطلبانه همه پناهندگان غیرنظامی و افراد آواره از مناطق آسیب دیده هستیم. مسائل بشردوستانه در سیاست خارجی ایران نقش برجسته ای دارد. ما مجدداً بر آمادگی خود برای همکاری، هماهنگی و تسهیل ارائه کمک های بشردوستانه به نیازمندان در درگیری کنونی تاکید می کنیم. دولت من ضمن حمایت از مذاکرات جاری بین طرفین، خواستار حل و فصل مسالمت آمیز فوری مناقشه بر اساس قوانین بین المللی است.

به گزارش ایسنا، ایران از رای گیری به این قطعنامه ممتنع کرد، همزمان آفریقای جنوبی قطعنامه دیگری در مورد اوکراین ارائه کرد که ایران به آن رای داد اما کشورهای غربی مخالفت کردند و رای نیاوردند.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.