بلینکن: متعهد به تلاش برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هستیم!

[ad_1]

وزیر امور خارجه ایالات متحده مایل بود به شرکای اسرائیلی و عرب خود در دیدار روز یکشنبه در اسرائیل اطمینان دهد که واشنگتن به مقابله با هر گونه تهدیدی علیه ایران، حتی اگر دیپلماسی هسته ای با تهران را دنبال کند، ادامه خواهد داد.

به نقل از رویترز، آنتونی بلینکن گفت: «بازگرداندن توافق هسته‌ای 2015 بهترین راه برای بازگرداندن برنامه هسته‌ای ایران به مسیر اصلی است». اما چه این اتفاق بیفتد یا نه، “تعهد ما این است که اطمینان حاصل کنیم که ایران به سلاح هسته ای دائمی دست پیدا نمی کند.”

به گزارش ایسنا، اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح شد که مقامات ایرانی همواره تاکید کرده اند که سلاح هسته ای در دکترین دفاعی کشورمان جایی ندارد و هرگز نخواهد داشت.

وی افزود: زمانی که ایران ما را تهدید می کند یا متحدان و شرکای ما را تهدید می کند، آمریکا همچنان در مقابل ایران ایستادگی می کند.

امارات متحده عربی، بحرین و مراکش در نشستی به میزبانی لاپیدوس در هتلی صحرایی به عنوان بخشی از توافق موسوم به توافق ابراهیمی که با میانجیگری دولت ترامپ در سال 2020 برای عادی سازی روابط با اسرائیل به امضا رسید، شرکت خواهند کرد. وزیر خارجه مصر که کشورش روز شنبه 43 سال صلح با اسرائیل را جشن گرفت، نیز می خواهد به این اجلاس بپیوندد. بلینکن گفت: «عادی سازی در حال تبدیل شدن به یک امر عادی جدید در منطقه است و واشنگتن به دنبال آوردن دیگران است. وی گفت که این امر مستلزم پیشرفت ملموس در زندگی فلسطینی ها و حفظ هدف دیرینه ما برای دستیابی به راه حل دو کشوری است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.