هتک حرمت به امام(ره) کار رذیلانه و پستی بود/ قم ساکت نمی نشیند

[ad_1]

توهین به امام (ره) اقدامی شنیع و تحقیرآمیز بود/ قم ساکت نیست

ایسنا/ قم خطیب نماز جمعه قم در رابطه با شب و حادثه جنجالی حمله به قبر امام(ره) گفت: این زنجیره توطئه هایی است که سلطنت طلبان و منافقین برای آسیب رساندن به صفوف دنبال می کنند. ایران، و این پست و پست است.”

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه 12 فروردین 1401 قم که در مسجدالحرام قم اقامه شد با بیان یوم الله 12 فروردین فرمودند: و این دین ایرانی است. مردم.
وی ادامه داد: مردم ایران پس از قرن‌ها وابستگی، صحنه ایران را با صدای خود تغییر دادند و با رشادت فراوان شما و پیشینیان، همه کارت‌های شیطانی برداشته شد و حکومت الهی برپا شد. و این یک فرصت منحصر به فرد بود. نیمه دوم قرن چهاردهم با نور انقلاب اسلامی و مجاهدت شهدا و ایثارگران رقم خورد.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی کم نیست، تصریح کرد: قدرت استکبار جهانی و خارجی کاهش یافته و در مواردی به صفر رسیده است و فرماندهان ایران در مقابل خواست ملت ایران زانو زدند.
مدیر حوزه علمیه گفت: جهاد تشن می گوید که نباید همه این دستاوردها را به دلیل برخی بهانه ها و ضعف ها دست کم گرفت. هر خصومتی با ایران در هر کجا که باشد قدرت های بزرگ را نابود می کند.
وی گفت: جنگ هشت ساله در حضور اکثر قدرت های جهان غیرقابل تصور بود. کشور، ترورهای مختلف، از مقامات عالی رتبه تا جوانان ناز، با تحریم های ظالمانه ای که هر ابرقدرتی را سرنگون می کند، بر ما تحمیل شده است.
وی ادامه داد: اختاپوس تبلیغاتی علیه ایران استفاده شده است. ما در حال حاضر بیش از 300 شبکه داریم که علیه ما کار می کنند. او بلند شد.
خطیب نماز جمعه کوما گفت: این بدان معنا نیست که ما ضعیف نیستیم، بلکه این مردم می توانند بدون تسلیم شدن در برابر دشمنان ایران و اسلام، روی پای خود بایستند و مسیر تکامل را طی کنند و به دشمنان بفهمانند که مردم تمام این سختی ها را تحمل کردند.» و امروز می ایستد و مشکلات ماشین و بورس و … را حل می کند و آرزوی سقوط و تجزیه ایران را در دل شما می گذارد.
وی در خصوص بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه به صورت حضوری گفت: با توجه به رکود نسبی کرونا و آسیب به نظام فرهنگی و علمی کودکان، تصمیم بر این شد که تدریس به صورت حضوری انجام شود. ما باید از همه معلمان و مربیان و سایر مؤسسات دانشگاهی و مادرانی که از خانه برای حفظ نظام آموزشی تلاش کردند تشکر کنیم.
یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به ماه رمضان و فرصت اطلاع رسانی گفت: همه ما روحانیون باید در هر جایی که می توانیم در تبیین و تبیین معارف الهی تلاش کنیم. باید با رعایت نکات بهداشتی برای رونق مساجد تلاش کنیم.» برنامه های صحیح فرهنگی و تربیتی باید افزایش یابد، ماه پر تحرک رمضان باید جبران کننده بسیاری از سختی ها و مشکلات فرهنگی باشد.
وی ادامه داد: تلاش های گسترده ای در عرصه بین المللی برای تضعیف محور مقاومت در حال انجام است. ما از مردم عراق می خواهیم که همبستگی خود را نشان دهند. چون دشمنان اسلام می خواهند همبستگی شما را بر هم بزنند.
امام جمعه قم گفت: امیدواریم حرکت عادی سازی روابط با اسرائیل که توسط مزدوران، بدهکاران و افراد غافل آغاز شده است، متوقف شود. امت اسلام این عادی سازی را نمی پذیرد وگرنه باید برگردی وگرنه امت اسلام تو را به راه راست باز می گرداند.»
یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه با حادثه شبانه و جنجالی حمله به قبر امام(ره) گفت: این زنجیره ای از توطئه های سلطنت طلبان و منافقین برای آسیب رساندن به صفوف است. ایران “
وی یادآور شد: این اقدام شنیع و رذیله ای بود و نیروهای امنیتی قطعا این موضوع را پیگیری خواهند کرد. قم قهرمان در آن زمان با یک مقاله شرم آور قیام کرد و انقلاب کرد و امروز جوانان ما در مقابل این درگیری سکوت نخواهند کرد.
آیت الله اعرافی در خطبه اول گفت: رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند اگر مردم می دانستند در ماه رمضان چه برکاتی دارد، دوست دارد در تمام سال رمضان باشد. رمضان دائماً خدا را به خاطر این نعمت شکر می کردی.
وی بابیان اینکه ماه مبارک رمضان ضیافت اولیای الهی و بهترین فرصت هاست، ادامه داد: برخی از بزرگان می گفتند زمان ها فرق نمی کند، اما به دلیل محتوای آنها (حوادث پیش آمده) است. اما طبق روایات می توان گفت که اوقات در ملک و ملکوت قبل از فرارسیدن محتوای آنها متفاوت و ماهیت متفاوتی دارد، همچنان که قسمت های روز (صبح، شام و…) متفاوت است و پیامدهای متفاوتی دارد.
مدیر حوزه های علمیه گفت: اگر چنین است بالاترین زمان ماه رمضان و اوج آن شب های قدر است و همه زمان ها محدوده این قله است.
وی ادامه داد: در آن زمان قرآن نازل شد و حوادث مهمی در آن رخ داد و فرشتگان به ویژه زمینی در این ظرف بهشتی ظاهر شدند.
خطیب نماز جمعه گفت: به سبب شکوه و فرصتی که در این ماه وجود دارد، ثواب اعمال نیک در این ماه مضاعف می شود و رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند تلاوت آیه ای از قرآن در ماه رمضان مساوی است با از دست دادن قرآن.
وی افزود: در ماه رمضان کسانی که جاده رمضان را طی می کنند به جایی می رسند که ثواب اعمال عادی و بعضاً غیر ارادی آنها و ثواب و عقاب به اعمال اختیاری تعلق می گیرد. مثلاً روح انسان روزه دار مقید به شرایط روزه است و ثواب دارد.
یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه تصریح کرد: روزه با این ویژگی ها ظرف رشد فردی و اجتماعی را فراهم می کند و مقاومت ما در برابر گناه، فساد، شهوات و خشم تقویت می شود. زیرا روزه اراده انسان را در راه خدا تقویت می کند.
وی بابیان اینکه ماه مبارک رمضان یک فرهنگ و یک مکتب تربیتی است، تصریح کرد: روزه خاص این است که دست و جوارح ما در اختیار خدا باشد.

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.