ایران باید«عاملیتِ صحنه‌آرایی»را از دست اسرائیل خارج کند/ وزارت خارجه مانع شکست”مذاکرات وین”شد

[ad_1]

این کارشناس ارشد مسائل بین الملل گفت: یکی از مهمترین وظایف پیش روی دستگاه سیاست خارجی کشور در سال جاری حرکت فیزیکی اسرائیل و واکنش میدانی به موضوع هسته ای خواهد بود. ایران باید بتواند پویایی جدیدی در عرصه سیاست خارجی ایجاد کند. “، – او گفت. آمریکا و روسیه در روابط خود با منطقه تجدید نظر کنند به گونه ای که عملا «آژانس بین المللی» را از دست اسرائیل خارج کنند.

رضا نصری در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که به نظر شما مهمترین وظایف وزارت امور خارجه در عرصه منطقه ای و بین المللی در سال جاری چیست؟ وی گفت: «فکر می‌کنم یکی از مهم‌ترین وظایف امسال، واکنش میدانی جنبش‌های اسرائیل و اسرائیل به رویداد هسته‌ای خواهد بود». این یعنی در صورت حصول توافق وین، این احتمال وجود دارد که اسرائیل خرابکاری های نظامی خود را علیه تأسیسات هسته ای تشدید کند و با متفرق کردن عملیات نظامی، سعی کند ایران را وارد درگیری جدی – با خود و در نتیجه با ایالات متحده کند. و حمله به نیروهای ایرانی در منطقه.

وی افزود: از سوی دیگر، ع.در صورت عدم حصول توافق، اسرائیل از تمامی اهرم های دیپلماتیک و سیاسی خود برای تشکیل ائتلاف بین المللی و منطقه ای گسترده علیه ایران استفاده خواهد کرد و در نهایت با حمایت بین المللی و با تکیه بر تفسیر مغرضانه از قطعنامه های شورای امنیت، ایران را به سمت نظامی خواهد کشاند. تعارض. آمریکا

ایران باید آژانس صحنه سازی اسرائیل را حذف کند و به سیاست خارجی خود پویایی جدیدی بدهد.

نصری افزود: در هر دو صورت، دولت ایران باید بتواند یک پویایی جدید در سیاست خارجی ایجاد کند و رابطه خود با منطقه، آمریکا و روسیه را به گونه ای بازتعریف کند که در عمل عاملیت صحنه سازی را حذف کند. از اسرائیل و برای خودت بگیر. به عبارت دیگر، اگر قرار است سیاست کلی کشور با فضای پس از وین – و تهدیدهای نهفته در آن انطباق پیدا کند – دستگاه دیپلماسی نیز باید بتواند از تنیده شدن این تار و پود در ایران به عنوان مجری – به بهترین شکل ممکن جلوگیری کند. از توانایی آن

وزارت امور خارجه موفق شد از شکست مذاکرات برای از سرگیری جلوگیری کند

کارشناس ارشد امور بین الملل در پاسخ به این سوال که کدام سیاست کلان وزارت امور خارجه ایران در سال گذشته نتوانست اجرا شود و آیا باید با مشورت سیاستگذاران در اجرای این سیاست تغییراتی ایجاد کند؟ وی گفت: سیاست کلان ذاتا بلندمدت است و عملکرد وزارت خارجه را نمی توان در کوتاه مدت سال اندازه گیری کرد. اما می توان گفت حداقل در مورد مذاکرات هسته ای و این یکی از سیاست های کلان رژیم است، وزارت امور خارجه با وجود کارشکنی های مستمر توانست روند دیپلماتیک را از فروپاشی نجات دهد و از فروپاشی مذاکرات در وین جلوگیری کند. .

عدم حضور نمایندگان وزارت امور خارجه در رسانه ها و مجامع بین المللی، ایران را از ایستادگی در مقابل رقبای خود باز داشته است.

نصری افزود: اما شاید یکی از ضعف های فعلی کاهش چشمگیر حضور مقامات ارشد دولت و وزارت خارجه در رسانه ها و مجامع بین المللی نسبت به دولت قبل باشد. در حقیقت،عدم حضور مقامات ارشد دولتی در این مجامع، ایران را از ایستادگی در برابر دشمنان و ایجاد فضای پرهزینه علیه کشور بازمی دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.