تلاش جمهوری‌خواهان برای جلوگیری از حذف نام سپاه از فهرست تروریستی آمریکا

[ad_1]

رسانه های جمهوری خواه گزارش دادند که جمهوری خواهان کنگره طرحی را برای جلوگیری از اقدام احتمالی کاخ سفید برای حذف سپاه پاسداران از لیست تروریستی آمریکا ارائه کرده اند.

به گزارش ایسنا، جمهوری خواهان کنگره از قانونگذار خواستار جلوگیری از اقدام احتمالی دولت بایدن برای حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست تروریستی آمریکا به عنوان بخشی از توافق هسته ای جدید آمریکا هستند.

بر اساس این گزارش، برایان مست و اسکات پری، دو نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه ای را با عنوان «منع تروریست های حامی تروریست ها» ارائه کردند که در صورت تصویب، کاخ سفید را از فهرست سازمان های تروریستی سپاه حذف می کند. سازمان ها ورود اتباع خارجی را بدون موافقت کنگره ممنوع می کند.

هدف از این طرح، جلوگیری از لغو تحریم‌های کلیدی مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان بخشی از امتیازاتی است که دولت بایدن در تلاش است به این کشور برای دستیابی به توافق هسته‌ای جدید با ایران بدهد که به نظر می‌رسد بر سر آن است. واشنگتن پری بیکن می نویسد که در آستانه فروپاشی است.

واشنگتن فیر بیکن در ادامه گفت: لغو تحریم های مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از موضوعات باقی مانده بین ایران و آمریکا در مذاکرات وین است که با مخالفت جمهوری خواهان و برخی دموکرات های کنگره مواجه شد.

برایان مست، نماینده فلوریدا در مصاحبه با واشنگتن فیری بیکن، با انتقاد از رویکرد دولت بایدن در قبال ایران و ایراد اتهامات بی اساس به سپاه پاسداران، گفت: «پرزیدنت بایدن آشکارا نه تنها قانون اساسی را که به آن سوگند یاد کرده، بلکه آمریکایی ها را نیز دور می زند. . . از آنجایی که رئیس جمهور از ادای سوگند امتناع می کند، ما این طرح را برای جلوگیری از اتخاذ تصمیمات اداری مربوط به امنیت ملی از جمله حذف سازمان های تروریستی شناخته شده از لیست تروریستی ایالات متحده، ارائه کرده ایم.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، طرح یوغورت پری برای بررسی بیشتر به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارجاع شده است.

به گزارش ایسنا، این طرح در حالی ارائه شد که مذاکرات لغو تحریم ها در وین برای مدتی به دلیل کارشکنی طرف آمریکایی و عدم تصمیم گیری های سیاسی لازم از سوی کاخ سفید قطع شد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) در نشست خبری هفتگی در پاسخ به سوالی درباره تعلیق مذاکرات گفت: «آنچه در دو هفته گذشته برای ما روشن‌تر شده این است که بایدن و کاخ سفید همچنان در حال تصمیم‌گیری هستند». در وین خودشان را نگرفتند و متأسفانه کل توافق را گروگان مسائل حزبی و داخلی آمریکا گرفتند و همان رویکردی را در پیش گرفتند که منجر به شکست بسیاری از قراردادهای بین المللی شد. یعنی یک توافق بین المللی را مشروط به درگیری های داخلی خودش کند.

خطیب زاده با تاکید بر اینکه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل چارچوبی برای بحث درباره این توافق بین المللی است و در این زمینه دولت بایدن باید تصمیم سیاسی خود را اتخاذ کند، تاکید کرد: آمریکا مسئول توقف مذاکرات امروز و تمدید آن در روزهای آینده راه حل در کاخ سفید است. آنها باید به خواسته های منطقی ایران که مورد تایید اعضای 1+4 است پاسخ منطقی بدهند تا ما برای بازگشت به وین آماده شویم.

وی افزود: توافق بسیار قابل دسترس است و آمریکا باید بداند و مطمئن باشد که از خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم و از خواسته های خود کوتاه نمی آییم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.