رئیسی: ارز ۴۲۰۰ تومانی باید تا حصول اطمینان از اینکه مشکلی پیش نمی‌یاید، ادامه یابد

[ad_1]

رئیس جمهور گفت: دولت تصمیم گرفته است که با درایت و با کمترین ضرر کار سخت را ادامه دهد و انجام دهد و ارز 4200 مه باید حفظ شود و یا به مردم غرامت بدهیم تا مشکلی پیش نیاید.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور روز چهارشنبه بیش از 3 ساعت میزبان فعالان و تشکل های دانشجویی بود. جلسه با سخنرانی 14 نفر از دانشجویان به نمایندگی از تشکل ها آغاز شد، سپس رئیس جمهور به سوالات و سوالات دانشجویان پرداخت و در نهایت طلاب و آیت الله رئیسی به اقامه نماز و افطار پرداختند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در این دیدار وی در پاسخ به سوال تعدادی از دانشجویان مبنی بر اولویت ها و گفتمان دولت مردمی، گفت: گفتمان اصلی حکومت، گفتمان امام و رهبری است و مصمم به ادامه و اجرای این گفتمان هستیم. تأکید بر عدالت و مردم». همچنین یکی از محورهای این گفتمان است.

رئیس جمهور افزود: اولویت دولت سیزدهم اجرای ابلاغیه گام دوم انقلاب است و بر اساس این اعلامیه به پیشرفت و توسعه کشور دست خواهیم یافت. همچنین اقدامات دولت پس از مدتی بر اساس این سند مکتوب قابل ارزیابی است. بنابراین اولویت های دولت کاملا مشخص است و هیچ ابهامی در این زمینه وجود ندارد.

رئیسی در تشریح محورهای اصلی دولت خاطرنشان کرد: عدالت به طور عام و عدالت اقتصادی به طور خاص از جمله موضوعاتی است که عقب مانده است که باعث رونق بخش های مختلف کشور شده است زیرا بخش هایی از کشور مورد توجه نسبی قرار گرفته و بخش هایی مورد توجه قرار گرفته است. توجه کمتر

رئیس جمهور به ویژگی های اصلی بودجه امسال بر اساس گفتمان دولت پرداخت و گفت: محور اصلی بودجه 1401 را بر محوریت عدالت قرار داده ایم و بودجه سازوکار لازم را برای اجرای عدالت اجرایی فراهم می کند. در این راستا هر استانی در نظر گرفته است که صندوقی را برای انتقال منابع حاصل از فروش اموال مازاد دولتی و مالکیت معادن هر استان به صندوق همان استان ایجاد کند تا بتوانند از آن برای تکمیل پروژه های استانی معوق خود استفاده کنند. پروژه ها.

رئیسی تاکید کرد: تکمیل محصولات نیمه تمام با سفرهای منطقه ای آغاز شد و وزرا و استانداران نیازی به سفر به پایتخت و هیات دولت برای تامین منابع برای تکمیل محصولات نیمه تمام خود ندارند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه دولت برای سال جاری رشد اقتصادی را 8 درصد در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: در حالی که در سال های گذشته نرخ رشد اقتصادی حدود 4 درصد بود، امسال در نظر داریم هزینه ها را کنترل و درآمدها را افزایش دهیم. 8 درصد رشد کند.

رئیسی در این خصوص تاکید کرد: افزایش یارانه ها نمی تواند مشکل اقتصادی مردم را به صورت پایدار حل کند و باید رشد اقتصادی و رونق تولید کشور را افزایش داد.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع انصاف مالیاتی اشاره کرد و گفت: تا قبل از این دولت 4 میلیون نفر مالیات داشتند اما در 7 ماه گذشته با کشف فرار مالیاتی و افزایش بیش از 2 نفری مالیات. میلیون مودیان حدود 110 درصد افزایش درآمد مالیاتی داشته ایم.

رئیسی یکی دیگر از اقدامات مهم دولت را برای اجرای قانون ساده سازی صدور پروانه کسب عنوان کرد و گفت: این قانون 13 سال پیش تصویب شد اما هنوز اجرایی نشده است و دولت نیز با درک نقش این موضوع در هفته گذشته با جدیتی گذشت که آن هم محسوس و پیشرفت خوبی بود.

رئیس جمهور همچنین به موضوع افزایش حجم صادرات و تجارت خارجی اشاره کرد و گفت: حجم صادرات کالا در ماه های اخیر حدود 43 درصد افزایش داشته است، ضمن اینکه رکورد ترانزیت ریلی در سال های اخیر شکسته شده و سهم کشورمان در ترانزیت کالا در منطقه افزایش یافته است.

رئیسی در خاتمه افزود: با تلاش همه فعالان صنعتی و تجاری کشور و عزم جوانان خلاق و شرکای دولتی در صنعت نفت برای افزایش تولید و فروش نفت، فصل جدیدی از رونق در شرایط تحریم باز می شود. در کشوری که نماینده رسمی کاخ سفید اعتراف می کند که آمریکا در فشار حداکثری بر مردم ایران شکست غم انگیزی را متحمل شده است و این نتیجه تلاش و مقاومت مردم و اقدامات انجام شده برای خنثی سازی است. تحریم ها.

رئیسی در ادامه به موضوع ارز ترجیحی و نگرانی دانشجویان در این خصوص پرداخت و گفت: با این حال دولت تلاش کرده تا در این زمینه به مردم فشار نیاورد و بدون دغدغه کالاهای اساسی را در اختیار مردم قرار دهد. .

رئیس جمهور با اشاره به کار کارشناسی انجام شده و جلسات متعدد با کارشناسان اقتصادی تصریح کرد: در مورد ارز ترجیحی دو دیدگاه وجود دارد. کوچکترین ضربان کرایه اجرا می شود و ارز 4200 تومانی باید ادامه پیدا کند وگرنه باید به مردم غرامت بدهیم تا مشکلی پیش نیاید.

رئیس جمهور در خصوص شبهه ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال گفت: شروع شده است. بنابراین وعده ساخت 4 میلیون خانه در 4 سال قطعی و امکان پذیر است و در این زمینه کسانی که در سال های گذشته فعل را ترک کرده اند باید پاسخگو باشند.

رئیس جمهور با اشاره به اظهارات یکی از دانشجویان مبنی بر ساماندهی نظام بانکی کشور، گفت: دولت با جدیت وارد نظم و انضباط نظام بانکی شده است و همه شاهد هستند که تغییرات در نظام بانکی به تدریج آغاز شد و ادامه خواهد داشت. “

رئیسی در خصوص ریشه کنی فقر مطلق گفت: در دوران تصدی آستان قدس رضوی با توجه به توانمندی هایی که در کشور وجود دارد و با هماهنگی های انجام شده تجربه موفقی در زمینه مبارزه با فقر مطلق در حاشیه شهر مشهد داریم. از دولت و نهادهای انقلابی می توان به فقر مطلق دست یافت.

رئیس جمهور با استقبال از انتقاد از سند تحول و تقدیر از مطالعه آن توسط دانشجویان، گفت: آیا می توانید بررسی کنید که سند تحول یا برنامه مکتوب از کدام دولت گذشته ارائه شده است؟ کمتر از 500 کارشناس و 16 اتاق فکر در مقاله تحول دولت مشارکت داشتند و ما آن را برای نقد و اصلاح بر اساس آن برای تهیه یک مقاله عالی و قابل اعتماد عمومی کردیم.

رئیسی همچنین به موضوع خودرو پرداخت و گفت: در این زمینه عقب ماندگی های جدی وجود دارد و اصلاح مدیریت و کیفیت و از بین بردن انحصار در این حوزه از برنامه های دولت است و تصمیم گرفتیم دولت را ارائه دهیم. سهم در این زمینه به بورس اوراق بهادار».

رئیس جمهور بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های جوانان و دانشجویان تاکید کرد و گفت: به استانداران و وزرا اعلام کرده ام که باید حلقه مشاوره و مشورت با نخبگان و دانشجویان داشته باشند.

رئیسی تاکید کرد: روند کسب علم و آینده دانشجویان باید قابل پیش بینی باشد و وزیر علوم نیز موظف است مشکلات دانشجویان را در این حوزه حل کند تا دانشجو بداند آینده او تضمین شده است.

در این نشست ارشا نامدار و محمد رمضانی به نمایندگی از بسیج دانشجویی، امین توکلانی و روشنک مرادی به نمایندگی از انجمن های علمی، محمدحسین کاظمی و تینا حاج محمدی به نمایندگی از اتحادیه اسلامی دانشجویان، محمد صالح ترکمان و فاطمه سادات کاظمی در به نمایندگی از جنبش دانشجویی عدالت خواه، محمدمهدی رحمتی محدث قربانی از گروه های جهادی دانشجویی، امیرحسین پناهی و زینب شوندی از اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و مجتبی منگلی و فائزه فاتحی از دفتر طرح تحکیم وحدت در حوزه های مختلف دانشجویی. ، حوزه های علمی، اقتصادی و فرهنگی با رئیس جمهور به اشتراک گذاشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.