برای ۶۴ درصد اراضی و املاک روستایی سند کاداستری صادر شد

[ad_1]

رئیس Rosreestr املاک از ثبت سند کاداستر برای مالکیت برای 64 درصد از اراضی و اشیاء روستایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسن بابایی در شانزدهمین جلسه شورای تحول و بهسازی سازمان، اظهار کرد: عملیات مستمر قرارگاه ملی اراضی کشاورزی و اصلاح قانون برای جلوگیری از تکه تکه شدن اراضی کشاورزی و استقرار بخش های فنی و اقتصادی مربوطه مصوب 13 اسفند 1386 می تواند گام موثری در توسعه اراضی کشاورزی باشد.

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیون واحد روستایی فاقد سند هستند، افزود: با تجمیع املاک در مناطق شهری و روستایی می توان از بسیاری از خطرات در صورت وقوع تصادف اجباری جلوگیری کرد.

بابایی تعامل مدیران کل ثبت اسناد و املاک ولایت با روسای صندوق مسکن را در صدور سند حریم املاک روستایی موثر دانست و گفت: با توجه به حریم این اراضی، بیشتر مشکلات روستاییان حل خواهد شد “

وی با اشاره به اینکه سازمان ثبت در خصوص اسناد تحدید حدود در روستاها از هیچ تلاشی دریغ نمی کند، افزود: حدود 64 درصد اراضی و املاک روستاها ثبت شده و سند تحدید حدود املاک (کاداستر) صادر شده است.

وی خطاب به سران شورا که در قالب وبینار در این جلسه حضور داشتند، بر مشارکت در شورای قضایی دادگستری استان و شورای صیانت از حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: – صفحه روستایی اراضی و املاک و با تشکیل کارگروه های استانی ذیربط و مدیریت ذیربط در تثبیت اموال و تعیین وضعیت این اراضی اهتمام ویژه ای به عمل آورد.

معاون قوه قضاییه در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در جلسه شورای تحول و بهسازی سازمان که به صورت هفتگی برگزار می شود، مدیران استانی گزارشی از فعالیت های استان برای اجرای کاداستر کشاورزی ارائه کنند. و زمین های روستایی

بابایی با اشاره به ساماندهی فرآیندهای ثبت نام در سند تحول و بهسازی سازمان، افزود: با ساماندهی فرآیندهای ثبت نام، علاوه بر تسریع در پرونده های مشتریان، مشکل کمبود نیروی کار نیز مرتفع می شود.

در این جلسه آخرین وضعیت بررسی کاداستر اراضی کشاورزی، آخرین وضعیت نرم افزار کاداستر و گزارش اصلاح رویه ها در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرانتفاعی و مالکیت فکری بررسی شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.