انفجارهای کابل مهر دیگری بر پرونده بی‌کفایتی طالبان است

[ad_1]

یک دیپلمات سابق کشورمان با اشاره به انفجارهای امروز (سه شنبه) در غرب کابل که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از دانشجویان افغانستانی شد، گفت: این حادثه پایان دیگری بر پرونده بی کفایتی طالبان در افغانستان گذاشت.

ابوالفضل ظهره وند وی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه انفجاری که در کابل رخ داد در منطقه هزاره رخ داد و این حادثه نشان می دهد که افغانستان قرار نیست به سمت صلح حرکت کند، گفت: وضعیت افغانستان به گونه ای است که با چندین انفجار و درگیری، یک بار دیگر نشان داده شد که طالبان در اداره افغانستان ناکارآمد هستند.

وی با بیان اینکه کار حداقل یک دولت تامین امنیت مردم کشورش است، افزود: طالبان نه تنها در تامین امنیت قضایی مردم این کشور کوتاهی کرده اند، بلکه از حفظ جان مردم نیز غفلت کرده اند. مردم این کشور کشور است و ظرفیت لازم را ندارد.

سفیر سابق ایران در افغانستان گفت: به نظر نمی رسد که کشتار مردم برای طالبان اهمیت زیادی داشته باشد، اداره سرزمینی که خالی از سکنه است آسان تر است و مردم حاضر همگی با افکار آنها موافق هستند.

زهره وند که گفت طالبان احتمالاً پس از انفجار انگشت اتهام را به سمت داعش، القاعده یا سایر فرقه‌ها نشانه خواهند رفت، گفت: «واقعیت این است که طالبان افغانستان یک جنبش همگن نیست، بلکه دارای جناح‌های مختلف است. از نیروهای افراطی گرفته تا سلفی ها و القاعده. هیچ جهت مشخصی برای این گروه وجود ندارد.

یک دیپلمات سابق کشورمان با تاکید بر اینکه اوضاع افغانستان آشفته است و نمی توان این کشور را به این شکل مدیریت کرد، گفت: دولت اشرف غنی که یک دولت غربگرا بود نتوانست در افغانستان امنیت ایجاد کند. آیا طالبان در این زمینه امنیت می‌خواهد؟این کشور تامین می‌کند در حالی که بسیاری از کشورها با آن مخالف هستند و بخشی از مردم افغانستان با افکار طالبان موافق نیستند و از رویکرد این گروه شکایت دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به چندین انفجار اخیر که در ماه های اخیر در کابل رخ داده است، گفت: اگر به مناطق هدف حمله نگاه کنیم، به این نتیجه می رسیم که تمامی نیروهایی که این عملیات ها را انجام می دهند، ضد شیعه هستند. و هزاره

سفیر سابق ایران در افغانستان با بیان اینکه اداره افغانستان به این شکل ممکن نیست و این مسیر سیاه چاله ای در امنیت ایجاد می کند، گفت: در حال حاضر شاهد فروپاشی سیاسی، اقتصادی و امنیتی در افغانستان هستیم و طالبان سیاه چاله است. نقطه. در افق.» این کشور است.

به گزارش ایسنا، پلیس افغانستان گزارش داد که امروز سه انفجار در کابل پایتخت افغانستان به وقوع پیوست. او دو مدرسه پسرانه را در یک منطقه شیعه نشین هزاره در غرب کابل پایتخت افغانستان هدف قرار داد.

بر اساس اطلاعات اولیه، این انفجار کشته و زخمی شده است، اما تعداد دقیق آن گزارش نشده است. اما برخی منابع خبری از کشته شدن 26 دانش آموز در این انفجار تاکنون خبر دادند.

خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل گفت که این انفجارها در نزدیکی مکتب پسرانه شهید عبدالرحیم روی داد و تلفات شیعیان را در پی داشت.

رسانه های محلی همچنین گزارش دادند که یکی از انفجارها در مرکز آموزشی ممتاز و دو انفجار دیگر در مدرسه عبدالرحیم رخ داده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.