چرخه تکراری تغییرات – ایسنا

[ad_1]

جایگزینی رهبران و زیردستان پس از تغییر دولت ها به رسمی عجیب در ساختار اداری کشور تبدیل شده است. موضوعی که به عنوان “تغییر اتوبوس” شناخته می شود. تغییراتی که اکنون باید در این کارگروه نیز ایجاد شود!

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری 20 فروردین. وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت ابقای مدیران قدرت سابق در ساختار اجرایی کشور به رسانه ها گفت: رئیس جمهور تاکید دارد که موسسان در شرایط فعلی نمی توانند مشکلات را حل کنند. کسانی که کارایی لازم را داشته باشند را می توان نگه داشت وگرنه نمی توانند با دولت همکاری کنند.

بهادری جهرمی همچنین یادآور شد: اخیراً رئیس جمهور به معاون اجرایی رئیس جمهور دستور داده تا کارگروهی برای مدیرانی که وظیفه ندارند تشکیل دهد.

عجیب نیست که با تغییر دولت ها، رویکردهای دولت جدید باعث تغییر مدیران ارشد و وزرا می شود، اما سال هاست که در ایران این روال رایج بود که با تغییر هر مدیری از بالا تغییر می کنند. بدون تجربه و دانش به پایین می آیند.مخصوصاً از جایی به جای دیگر حرکت می کنند.

این سؤالاتی را ایجاد می کند:

1. چه چیزی زمینه ساز تشکیل کارگروه تغییر است؟

۲. معیارهای تعریف این کارگروه و معیارهای آن برای تغییر رهبران چیست؟

3. چگونه افراد یک شبه بدون تجربه خاص یا مرتبط وارد مدیریت ارشد می شوند و آیا این چرخه تکراری با هر تغییر حکومت ادامه می یابد؟

4. چرا بازنشستگی یا اخراج برای برخی از مدیران هیچ معنایی ندارد و باید به زور از کار خود برکنار شوند تا کار به چنین جایی نرسد؟

5. مدیران واجد شرایطی که موفق هستند و ممکن است به دلیل برکناری مدیران جدید برکنار شوند چطور؟

6. کجا می توانید از تجربیات مثبت و منفی افراد قبلی استفاده کنید؟

7. حداقل هر 8 سال یک بار این اتفاق می افتد. آیا این امر باعث ایجاد هرج و مرج در ساختار حاکمیتی کشور نمی شود؟

8. هزینه مادی دولت و هزینه معنوی نیروها چقدر است؟

9. چرا این تغییرات در طول این سال ها ساختار حکومت کشور را تغییر نداده است؟

10. چرا با وجود این همه تغییر در دولت های مختلف، همچنان افراد خاصی در سطوح اصلی حکومتی کشور حضور دارند و هیچ گاه کنار گذاشته نمی شوند؟

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.