سطح مالیات تولیدکنندگان از ۲۵ به ۲۰ درصد کاهش یافت

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از کاهش نهایی سطح مالیات تولیدکنندگان از 25 درصد به 20 درصد خبر داد.

محمدحسین فرهنگی در هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و خصوصی آذربایجان شرقی اظهار داشت: افزایش مالیات لزوماً باعث نارضایتی نمی شود و کسانی که گردش مالی بهتری دارند مالیات بیشتری می پردازند. در بودجه امسال سطح مالیات تولیدکنندگان از 25 به 20 درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: در خصوص بانک ها مقرر شد 40 درصد منابع و وجوه به سمت صنعت و معدن و 15 درصد به بخش کشاورزی هدایت شود.

فرهنگی با اشاره به آخرین تحولات روسیه تاکید کرد: این کشور منابع زیادی را در زمینه واردات و صادرات برداشته است و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در خصوص اخذ عوارض صادرات محصولات فلزی از 30 فروردین در گمرک خاطرنشان کرد: (LC) یا قرارداد صادرات قبل از تاریخ 20 فروردین 1400. و تصویب و ارز آن باید قبل از آن تاریخ به حساب دولت واریز شود و لازم است اجرای این بخشنامه عطف به ماسبق نداشته باشد.

نرخ مالیات بر تولیدکنندگان از 25 درصد به 20 درصد کاهش یافته است.

دولت باید مسیر روشنی برای کنار گذاشتن ارز ترجیحی فراهم کند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی وی همچنین در سخنان خود گفت: مجلس در ابتدا با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد که دلیل آن عدم تصمیم مناسب دولت بود.

غلامرضا نوری وی ادامه داد: در عین حال مجلس در بودجه سال 1401 بحث لغو ارز ترجیحی را مطرح نکرد.
ما فکر می کردیم که دولت برنامه و تصمیمی را تهیه کند، اما اکثر نهادها و سازمان ها از آن اطلاعی نداشتند.

وی تاکید کرد: حذف ارز ترجیحی عملیات بزرگی است که نباید بدون برنامه ریزی مشخص انجام شود، زیرا اکنون متولدین و مجریان نیز مشخص نیستند و دولت باید مسیر را مشخص کند.

به گزارش ایسنا، هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی و اولین جلسه این شورا در سال 1401 با حضور نمایندگان دولت، قوه قضائیه، بخش خصوصی و اعضا برگزار شد. نماینده مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز.

بررسی گزارش مجموعه مذاکرات 1400 شورای گفتگوی دولت و خصوصی، گزارش افزایش خطرات قیمت داخلی گندم برای اشتغال و معیشت، بررسی تاثیر حذف ارز ترجیحی و کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی استانی و نهایی کردن تقویم جلسات شورا گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان چهار دستور کار این جلسه بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.