بهادری جهرمی: هیچ تغییری در تیم اقتصادی دولت رخ نداده است

[ad_1]

سخنگوی و دبیر هیأت دولت با رد تغییر تیم و تصمیمات اقتصادی دولت به تشریح جزئیات مصوبه تغییر ترکیب کمیسیون اقتصادی پرداختند.

علی بهادری جهرمی در مصاحبه ای تاکید کرد که آقایان محسن رضایی و صولت مرتضوی مانند سایر اعضای کابینه حق حضور در تمامی کمیسیون های دولت از جمله کمیسیون اقتصادی را مانند گذشته دارند. که به طور مرتب به میزبانی و ریاست رئیس جمهور برگزار می شود، صورت نگرفت و تمامی اعضای تیم اقتصادی دولت قبل حضور دارند، تمامی بحث ها و تصمیم گیری های اقتصادی و اجرایی لازم در آنجا در حال انجام است و آقای محسن رضایی به عنوان دبیر جلسه حضور دارند. این ستاد

وی افزود: آقای محسن رضایی طبق برنامه زمانبندی 8 ماهه گذشته به عنوان معاون اقتصادی رئیس جمهور، دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی فرماندهان کل قوا و دبیر ستاد اقتصادی دولت فعالیت داشته است.

بهادری جهرمی تصریح کرد: موضوعات مطرح شده در کمیسیون اقتصادی اجرایی نیست و موضوعات این کمیسیون تنها بخشی از موضوعات مطرح شده در ستاد اقتصادی دولت است.

دبیر هیأت وزیران یادآور شد: بحث و تبادل نظر مقدماتی و پیشینی در 7 کمیسیون دولتی در خصوص موضوعات مطروحه در صحن هیئت وزیران انجام می شود. تصمیم نهایی بدون اطلاع اعضای کابینه در کمیته های فرعی کابینه اتخاذ نمی شود.

بهادری جهرمی در تشریح علت کنار گذاشتن معاون اقتصادی و معاون اجرایی رئیس جمهور از کمیسیون اقتصادی هیئت دولت، تصریح کرد: در خصوص برخی کمیسیون ها به ویژه کمیسیون اقتصادی، مدتی است که این سوال مطرح شده که به دلیل مشغله کاری و مشغله کاری و … حضور در جلسات ستاد اقتصادی دولت گاهی اوقات جلسات کمیته ها به حد نصاب لازم نمی رسد.

وی افزود: این مشکل باعث شده تا موضوعات ارجاع شده از سوی کمیسیون به هیئت وزیران مجدداً طبق روال قانونی به کمیسیون ارجاع داده شود تا بررسی شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: به ویژه در خصوص کمیسیون اقتصادی، آقایان صولت مرتضوی و محسن رضایی برای برون رفت از این مشکل، پیشنهاد حذف آنها از کمیسیون اقتصادی را دادند. البته نمایندگان آنها در کمیسیون اقتصادی حضور خواهند داشت و موارد لازم را به اطلاع آنها خواهند رساند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: جدای از همه اینها، به عنوان یک قاعده کلی، در صورت نیاز، آقایان محسن رضایی و صولت مرتضوی می توانند در جلسات کمیسیون اقتصادی و سایر اعضای کابینه شرکت کنند. بنابراین دقیقاً برای حل مشکل حد نصاب قانونی جلسات کمیسیون اقتصادی و روال قانونی مذاکرات و مصوبات این کمیسیون، به پیشنهاد خودشان ترکیب آنها از ترکیب کمیسیون خارج شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.