نحوه کار فن کندانسور سردخانه چگونه است؟

اگر یخچال فریزر قدیمی است و عمر بالایی دارد طبیعتا کارایی موتور کم شده که این ممکن است به دلیل فرسودگی لوله ها، ضعیف شدن موتور و یا فرسودگی عایق یخچال باشد.

فن کندانسور چیلر

همچنین اگر بخاطر همین عوامل کمپرسور خراب یا ضعیف هم شده باشد باز داغی موتور را نتیجه می دهد. در این مطلب علت داغ شدن موتور یخچال و راه های جلوگیری از آن را برای شما بازگو می کنیم.

آنها به راحتی در بازار در دسترس نیستند، بنابراین اگر برای اتاق خود به دنبال یک سیستم مناسب هستید، سیستم های دارای کندانسور آبی را در نظر بگیرید.

مرحله ششم، آدرس خود را مشخص کنید: در این مرحله، آدرس خود را مشخص کرده، برای هماهنگی شماره تماستان را درج و بر روی گزینه ثبت آدرس کلیک میکنید.

قیمت برای حصول اطمینان از کارکرد مطلوب فن، توصیه می گردد به شرایط محل نصب که شامل موارد زیر می گردد توجه نمایید.

قیمت کندانسور فن دار

علت یکسره کار کردن موتور می تواند نشتی و کم شدن گاز یخچال، خرابی لاستیک درب یخچال، خرابی ترموستات و بالا بودن دمای محیط باشد.

کثیف شدن کندانسور، معیوب شدن موتور، خرابی و فرسودگی لاستیک های دور درب و باز گذاشتن درب یخچال برای طولانی مدت را میتوان برخی از مهم ترین علت های خراب شدن یخچال است.

قیمت فن کندانسور یخچال فریزر دوو

بهمنظور رفع کردن صدای بوق یخچال باید از تکنسین فنی مجرب استفاده گردد و مشکل یخزدگی اواپراتور یا شل شدن و آسیبدیدن لاستیک درب یخچال برطرف شود.

تعمیرات تخصصی و فوری تمام مدل های یخچال در تمام برندها را با خیال راحت به تکنسین های ما بسپارید.

فن کندانسور چیست

اگر سیم پیچ های کندانسور کثیف باشد گرما را به طور موثر پراکنده نمی کند. آن ها با عبور مبرد از بین آن ها گرما را پراکنده می کنند.

زیاد باز و بسته کردن درب یخچال هم بر میزان فعالیت کمپرسور می افزاید. افزایش صدای کولر خودرو میتواند نتیجهی خراب بودن کمپرسور، شل بودن تسمه کمپرسور، خالی بودن گاز کولر، وجود نشتی در کولر و یا ورود آب به داخل مجاری کولر باشد و با برطرف کردن این مشکلات میتوان صدای کولر را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

فن کولر گازی یکی از بخشهای مهم کولر گازی است که در دو قسمت کندانسور و هوا ساز کولر گازی وجود دارد.

فن کندانسور یخچال ال جی

کد خطا ER – : این ارور نشاندهنده وجود ایراد در برد اصلی دستگاه میباشد و این ایراد میتواند ناشی از خرابی مدار برد اصلی و یا خرابی برد صفحهنمایش باشد.

متخصصان و طراحان یخچال فریزر، با این روش کد گذاری، خطا یا ارور یخچال را نشان می دهند. موتور فن اواپراتور هوا را روی کویل های اواپراتور (خنک کننده) می کشد و آن را در سراسر یخچال و فریزرها پخش می کند.

طراحی کندانسور

داکت اسپلیتها در محیط های بزرگ مانند فروشگاه ها، مجتمع های تجاری و اداره ها مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است تمام محیط و مجموعه را در دمایی یکسان (گرم یا سرد) نگه دارد.

مشکل عدم خنک کنندگی یخچال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله به برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

خرابی فن کندانسور یخچال

برخی از مدل های اسپلیت دیواری دارای دمپر های عمودی کوچک هستند که قابلیت گردش اتومات به سمت چپ و راست را دارند .

استفاده میشود. این فریزر در رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی، فست فودی ها، هتل ها، فروشگاه ها، قنادی ها، شیرینی فروشی ها و کیک فروشی ها و …

اگر کف یخچال آب جمع می شود لطفا این موضوع را جدی بگیرید چون می تواند باعث پوسیدگی لوله ها و در نتیجه نشتی گاز شود.

فن کندانسور فریزر الکترواستیل

توصیه می شود محتویات یخچال را با فاصله از دریچه­های یخچال قرار داده و یخچال را به دیوار پشت آن بچسبانیم.

چند ساعتی زمان بگذارید و زمان های خاموش و روشن شدن موتور یخچال یا اتومات کردن یخچال را چک کنید.

موتور فن کندانسور، هوا را از طریق سیم پیچ های کندانسور و از طریق کمپرسور می کشد. چیلرهای جذبی و چیلر های تراکمی از انواع این دستگاه می باشند که هر کدام نحوه ی کار متفاوتی با یکدیگر دارند.

در حال حاضر در چیلرهای با تناژ پایین و متوسط نوع اسکرال یا حلزونی استفاده می شود که باموازی نمودن تعداد زوجی از آنها به ظرفیت مورد نظر می رسند .

فن کندانسور دمنده

چیلر تراکمی تک مدار دارای یک دستگاه کمپرسور و یک دستگاه شیر اطمینان و اواپراتور است و بصورت صفر و صد وارد مدار می شود.

وظیفه فن کندانسور یخچال

از لحاظ عملکرد برجهای خنک کننده به دو دسته ی مدار باز و مدار بسته، و از لحاظ شکل ظاهری به انواع برج خنک کننده مکعبی و برج خنک کننده مدور تقسیم بندی می شوند.

چیلر تراکمی دومدار که دارای تعداد بیشتری کمپرسور است و در ظرفیت های بالاتر استفاده می شوند، این دستگاه دارای دو یا چند کمپرسور است که با نیاز سیستم و دستور سیستم کنترل وارد مدار می شوند.

این مسائل می تواند منجر به آسیب آب شود. در این نوع برخلاف نوع آبی به تجهیزاتی مانند برج خنک کننده نیازی نیست و هوای عبور داده شده از روی لوله ها، حرارت را از سیال داغ می گیرد و به هوای اتمسفر منتقل می کند.

قیمت فن کندانسور سردخانه

به این صورت که فن، هوای گرم را از بین میبرد و باعث خنک سازی و همچنین گردش هوای خنک در یخچال میشود.

علاوه بر این اگر موتور دارای صدای غیرمعمولی است آن را تعویض کنید. علت صدای کلیک یخچال، به حالت دیفراست آن بر میگردد.

خرید فن کندانسور

اما اگر بیشتر از قبل گرم می شود می تواند یک آلارم باشد و باید به آن توجه شود. آن را می توان به خنک کننده طبیعی و انتقال گرما همرفت اجباری را بر اساس روش خنک کننده خنک کننده تقسیم.

در پشت یخچال به شکل یک شبکه ی توری شکل قرار گرفته است که اکنون در یخچال فریزرهای جدید این مورد را کمتر مشاهده می نمایید، البته این نوع از کندانسور به دلیل اینکه با محیط سطح تماس کمتری دارد، دیرتر گرد و غبار بر روی آن می نشیند.  C᠎onte nt was g en​erat ed wi th the help of G SA  Con​te nt Generat᠎or Demov᠎er​si on .

این مشخصه از ابعاد ظاهری موتور فن کندانسور به راحتی قابل تشخیص می باشد. برای تشخیص نقص بودن ترموستات، ترموستات را از کمترین تنظیم به بالاترین تنظیمات بچرخانید و با یک کلیک گوش دهید.درصورتی که ترموستات کلیک کند مشکلی ندارددر غیر اینصورت در حالتی که ترموستات کلیک نکرد از دستگاه مولتی متر به منظور آزمون عملکرد ترموستات بهره گیری نمایید.

برای حل این مشکل باید رله استارت تعویض شود. سطحی که پنل بر روی آن نصب می شود باید تراز باشد.

خنک کننده طبیعی با بهره گیری از هوای اتاق به طور طبیعی جریان از طریق بیرونی کندانسور کندانسور حرارت به پاشیدن گرما اجازه می دهد.

فن کندانسور یخچال فریزر الکترواستیل

اگر فن اواپراتور کار نکند هوای سرد را به قسمت یخچال نمی رساند و اگر این اتفاق بیفتد ممکن است فریزر هنوز سرد شود در حالی که یخچال سرد نخواهد شد.

فن کندانسور یخچال سامسونگ

اگر هیچ یک از اجزای دیگر معیوب نیستند تعویض صفحه کنترل دما را در نظر بگیرید. کلیه چیلرهای آب خنک از اجزای زیر تشکیل شده¬ اند.

فن کندانسور یخچال اسنوا 810

برای کنترل این مساله شارژ سالیانه محلولهای ضد خوردگی در چیلرهای جذبی صورت میپذیرد و این موضوع تا حدودی کنترل میشود.

به همین خاطر توصیه می کنیم برای گاز کولر خودرو، حتما به مکان هایی برای تعمیر تخصصی کولر خودرو مراجعه کنید تا به صورت حرفه ای گاز کولر را تنظیم کنند و کولر خودرو را به بهترین شکل ممکن برایتان تعمیر کنند.

فن کندانسور یخچال بکو

فیلتر پاپ به میکروفون اجازه می دهد تا صدای واضح تری را ضبط کرده و نویز کمتری در پس زمینه به دست آورد.

بهمنظور رفع صدای ناشی از موتور فن کندانسور ابتدا باید کندانسور را تمیز و گردگیری کرده و بعد روغن­کاری کنیم.

قیمت فن کندانسور کولر گازی

دمپر را بررسی کنید تا بفهمید شکسته است یا باز گیر کرده است. به طورکلی، گاز مبرد با دما و فشار بالا از لوله ی رفت کمپرسور وارد بخش کندانسور شده که در این قسمت به نام گاز داغ معروف است که به تدریج توسط کندانسور حرارت خود را به محیط منتقل کرده و پیش از وارد شدن به درایر و لوله مویی به مایع تبدیل می گردد.

فن کندانسور ساید جنرال الکتریک

اگراین فن نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، موتور زیاد گرم می شود. خود کندانسور وظیفه ای درست مخالف کمپرسور دارد.

در کندانسور پوسته و لوله ، آب در داخل تعدادی لوله موازی جریان یافته و سیال مبرد در حجم پوسته ای که اطراف لوله ها قرار دارد در جریان است.

اساسا کندانسور در یخچال فریزرها و یا کولرهای گازی یا هر وسیله ی برقی دیگری کار چگالش گازمبرد و یا کندانس را با خنک نمودن گاز مبرد انجام می دهد.

ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی توسط لوله های مسی عایق شده صورت می گیرد. خازن یخچال یکی از مبدل های حرارتی در سیستم های تبرید هستند.

یکی دیگر از علت صدای یخچال کثیف بودن کویلهاست. اما اگر صدای خاص و قابل توجهی شنیده می شود باید بررسی شود زیرا گاهی همین صدا نشان دهنده ی این است که یخچال شما نیاز به تعمیر دارد.

فن کندانسور ساید ال جی

کثیف بودن کندانسور کولر اتومبیل باعث گرم شدن و اختلال در عملکرد کولر و بالا رفتن آمپر آب اتومبیل در سرعتهای پایین و ترافیک می شود.

فن کندانسور، درست در پشت یخچال شما، قرار گرفته است و با بیرون دادن گرما، به از بین رفتن گرمای آزاد شده از لوله های کندانسور کمک می کند.

قیمت فن کندانسور یخچال اسنوا

با جمع شدن بقایای کویل ها یخچال از کارایی کمتری برخوردار می شود و باعث می شود تا یخچال بیشتر کار کند تا خنک شود.

تعمیر فن کندانسور یخچال الکترواستیل

این خطر در کندانسور هوایی به دلیل فشار کاری بالاتر بیشتر و در کندانسور آبی کمتر است. آنچه در این نوشته در مورد صدای یخچال گفته شد، جهت آگاهی بیشتر شما عزیزان در مورد علل بروز چنین مشکلی بود.

صدای حاصل از موارد ذکر شده بالا صدای بوق مانند است. اگر یخچال شما نوعی صدا مانند وز وز تولید می کند دارای عملکردی عادی است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.