ظرفیت های لازم برای تقویت همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان وجود دارد

[ad_1]

وزیر کشور تاکید کرد: فرصت‌ها و زمینه‌های لازم برای تقویت همکاری‌های همه جانبه به‌ویژه تبادلات اقتصادی میان ایران و پاکستان وجود دارد و تمایل جدی دو طرف شرط لازم برای دستیابی به این هدف مشترک است.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در دیدار با رحیم خیاط قریشی سفیر پاکستان در ایران گفت: ایران و پاکستان پتانسیل و فرصت های خوبی برای گسترش و توسعه همکاری ها در حوزه های تجاری، امنیتی و فرهنگی دارند.

وزیر کشور گفت: توسعه بازارهای فرامرزی و مبادلات تجاری بستر مناسبی را برای توسعه همکاری های دو کشور ایجاد می کند و انتظار می رود مسئولان دو کشور چارچوب لازم را فراهم کنند.

وی بر اهمیت همکاری ایران و پاکستان در موضوعات مهم اقتصادی از جمله انرژی و ترانزیت تاکید کرد و گفت: اراده طرفین گسترش روابط همه جانبه است و باید با جلسات مشترک موانع احتمالی برطرف شود.

وزیر کشور خواستار تعامل و همکاری دو بندر گوزرد در ایران و گوادر پاکستان شد و گفت: باید شرایط لازم برای تقویت همکاری های تجاری و تبادلات بین این دو بندر مهم در منطقه فراهم شود.

واحدی مشکل مهاجرین افغانستانی را یکی از مشکلات مشترک سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان دانست و گفت: باید در چارچوب همکاری های سه جانبه شرایطی فراهم شود تا افراد کمتری تصمیم به مهاجرت بگیرند.

رحیم حیات قریشی افزود: در حال برنامه ریزی و تدارک شش بازارچه فرامرزی برای گسترش همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف به ویژه تجارت هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و منابع متعددی که در ایران وجود دارد، خاطرنشان کرد: دو کشور می‌توانند در بحث انرژی از جمله صادرات برق و گاز از ایران تبادلات قابل قبولی داشته باشند.

سفیر پاکستان با استقبال از پیشنهاد وزیر کشور برای همکاری بین بنادر مهم دو کشور، خواستار اعلام همکاری بین بنادر گواتر و گوادر شد و گفت: همکاری دو بندر در مبادلات تجاری و اقتصادی به نفع مردم خواهد بود. تمام دنیا منطقه

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.