چسبندگی آمریکا به سیاست‌های شکست خورده دولت ترامپ، مانع اصلی در پیشرفت قابل قبول مذاکرات است

[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم توسعه روابط دوجانبه تهران-توکیو، گفت: پایبندی دولت آمریکا به سیاست های شکست خورده دولت قبلی، مانع اصلی پیشرفت قابل قبول در مذاکرات است.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی “کیشیدا فومیو” نخست وزیر ژاپن از ابراز علاقه و تمایل این کشور برای تقویت و افزایش سطح روابط و همکاری های دوجانبه استقبال کرد و گفت: ایران و ژاپن دو کشور هستند. تمدن ها و تاریخ ها باشکوه و صلح آمیز هستند و تقویت روابط آنها به نفع همه مردم است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با شناخت توانایی های دو کشور می توانیم گام های بلندی در جهت تقویت روابط تهران- توکیو برداریم.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به توافق هسته‌ای آماده است سطح روابط و همکاری‌های خود را با سایر کشورها از جمله ژاپن برای منافع دوجانبه ارتقا دهد.

رئیسی همچنین بر ضرورت صلح و ثبات پایدار در جهان تاکید کرد و گفت: تهران و توکیو می توانند با تقویت همکاری های مشترک نقش موثری در ایجاد و ارتقای صلح و ثبات در منطقه و جهان داشته باشند.

رئیس جمهور مداخلات خارجی را دلیل اصلی فقدان امنیت در منطقه دانست و بر لزوم حل بحران یمن از طریق مذاکرات یمنی و یمنی برای جلوگیری از بی دفاعی این کشور تاکید کرد.

«کیشیدا فومیو» نخست وزیر ژاپن نیز در گفتگوی تلفنی خود با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در حین کار در وزارت امور خارجه و ریاست گروه دوستی ایران و ژاپن چندین بار به تهران سفر کردم. . کشوری وجود دارد، من تلاش می کنم سطح روابط را توسعه دهم و امکانات همکاری مشترک را فعال کنم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.